06

Thursday, August

Niechaj szyje nam - pokój marynarski dla chłopca

Szafa na wymiar oraz drzwi przesuwne, czyli aranżacja garderoby
 /  / Szafa na wymiar oraz drzwi przesuwne, czyli aranżacja garderoby

Szafa na wymiar oraz drzwi przesuwne, czyli aranżacja garderoby

Szafa na wymiar oraz drzwi przesuwne, czyli aranżacja garderoby
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Jak urządzić garderobę?
Wbrew pozorom, garderoba w ogóle nie musi być wielka, żeby zdołać bez problemu przechowywać w niej ubrania i utrzymać stosowny ład. Równie dobrze możemy na nią przeznaczyć wnękę w ścianie w sypialni. Możemy ją wówczas odseparować drzwiami przesuwnymi od pomieszczenia i wciąż będzie ona wyśmienicie spełniać swoje zadanie.

Jak urządzić wnętrze garderoby?
Urządzenie garderoby zależy przede wszystkim od tego, co zamierzamy tam przechowywać. To, czy w naszej garderobie powinno znaleźć się mnóstwo półek, szuflad czy może drążków na wieszaki uzależnione jest od posiadanych ubrań. Myśląc o meblach do garderoby musimy pod uwagę wziąć również to, czy potrzebne nam dodatkowe miejsce na przeróżne sprzęty, takie jak żelazko lub deska do prasowania.

W sytuacji, gdy garderoba zajmie niewiele miejsca, rewelacyjnym wyborem będzie nabycie szafy na wymiar. W ten sposób najprościej jest zmaksymalizować przestrzeń zarówno na swoje rzeczy i różne dodatki. Do niewielkiej garderoby dobrze jest nabyć meble na wymiar oferowane przez firmę Komandor, która wytwarza pojemne szafy ubraniowe. Warto zastanowić się też nad kupnem szafy narożnej, która umożliwi powiększenie dostępnej przestrzeni do magazynowania.

Drzwi przesuwne na wymiar pozwolą zaoszczędzić miejsce
Warto również wstawić do Twojej garberoby drzwi przesuwne, nawet gdy będzie to samodzielne pomieszczenie. Pozwala to na powiększenie dostępnej powierzchni użytkowej. Takie drzwi pozwolą na zaoszczędzenie nawet do 8 m2 przestrzeni, która jest konieczna do uchylenia klasycznych drzwi. Na rynku dostępnych jest bardzo dużo gotowych modeli, ale można też wybrać drzwi przesuwne na wymiar, które oferowane są przez firmę Komandor.

Zadbaj o dobre oświetlenie
Nie można zapominać, że właściwe meble w garderobie to nie wszystko. Niezwykle istotne jest też właściwe oświetlenie garderoby. Bardzo ważne jest, aby światło docierało do wszelkich półek, a także zakamarków. Gdy dysponujemy dużą przestrzenią na garderobę, poza oświetleniem ogólnym, musimy też zadbać o oświetlenie punktowe. Najkorzystniejszym rozwiązaniem będą LED-y, szczególnie, że maja one najróżniejsze formy i bez problemu możemy je zamontować tam, gdzie się tylko chce.

Nie zapomnij o dobrym lustrze
Ostatnim elementem, o którym nie powinno się zapominać jest lustro. Duże lustro spełnia dwa istotne zadania. Jest ono niezbędne podczas wyboru ubioru, a także powiększa optycznie pomieszczenie. Gdy Twoja garderoba jest nieduża, warto wybrać lustro wiszące. Bardzo dobrą alternatywą dla niewielkich pokojów jest szafa z drzwiami przesuwnymi, na których umieszczono lustro.

Zobacz także inne nasze wpisy tematyczne on-line:

About the author:

Related posts